ESFA Vytauto Didžiojo universitetas Mokykla vaikams PRAGGA draugai:

PRAGGA@gabusvaikai

PRAGGA - tai "Pradinio mokyklinio amžiaus gabiems vaikams skirto pagilinto gamtamokslinio ugdymo programa".

PRAGGA programos principus galima apibendrinti auksine veiksmingos pedagogikos taisykle - ATSISPIRTI PAGUNDAI PASAKYTI. Paklausti vaiko ar jam pasakyti, tai tas pats kaip duoti meškerę bei pamokyti žvejoti ar duoti žuvies alkanam.Skubiai pagalbai žinoma naudingas antrasis variantas, tačiau ilgalaikę vertę kuria tik pirmasis.

Nukreipiantis klausinėjimas PRAGGA pamokose padeda sukurti prasmingas, veiksmingas ir įtraukiančias mokymosi aplinkas, kupinas gabiesiems reikalingų iššūkių, paremtas tiriamąja veikla, problemų sprendimu, bendradarbiavimu ir, svarbiausia, skatinančias ir mokančias mąstyti tiek apie be galo įdomų mus supantį pasaulį, tiek ir apie savo mokymąsi. PRAGGA programa pateikia išsamų mokymo modelį, pagrįstą pažangia, ne tik kitose šalyse bet ir programoje "GABIŲ VAIKŲ AKADEMIJA" praktiškai patvirtinta metodika, ir daugiau nei 160 val. detalios, analogų neturinčios pamokų medžiagos darbui su 1-4 kl. gabiais mokiniais.

Šiuo metu dar vyksta PRAGGA pamokų medžiagos kūrimo ir bandomojo taikymo veiklos.Taip pat ir šis tinklapis dar tebekuriamas. Tačiau jau 2013-2014 m.m. rudenį pagal PRAGGA metodiką ir medžiagą galės mokytis 50 mokyklų (žr. naujienose) 30 Lietuvos miestų ir rajonų gabūs pradinukai. Tai nėra labai daug, tačiau gera žinia, kad PRAGGA yra atvira visoms Lietuvos mokykloms - pagal šią programą gali dirbti visi norintys pedagogai, baigę PRAGGA pedagogų mokymų programą.

Tiems, kurie nori ATSISPIRTI PAGUNDAI PASAKYTI.

PRAGGA kūrėjų komandos vardu,

Alfredas Ramanauskas
pragga@gabusvaikai.info

Paskutinį kartą modifikuota: Sekmadienis, 2013 gegužės 12, 18:19
Praleisti PRAGGA

PRAGGA

ES parama

Ši gabių vaikų mokymo programa parengta pagal "Pradinio mokyklinio amžiaus gabiems vaikams skirto pagilinto turinio gamtamokslinio ugdymo metodo sukūrimas ir taikymas" projektą.

Praleisti Pagrindinis meniu